top of page

Çatlamış Topuklar

Çatlak topuklar için Farmasi Dr. Cevdet Tuna Ayak Bakım serisi ile topuklarına bakım yapmalısın.

Dr. Cevdet Tuna Bakım Serisi ürünleri genel olarak aynı şekilde kullanılır. Sabah ve akşam cilt temizliğinizi yapar ve cildi nemlendirirsiniz. Cilt bakım ürünlerinde düzenli kullanım önemlidir. Ürünler etkilerini ortalama bir haftalık düzenli kullanım sonrası göstermeye başlayacaktır. Bir haftadan sonra cildiniz iyice kendini toparlayacak ve ciltteki değişim dışarıdan kolaylıkla fark edilecektir.


Topuk çatlakları oldukça yaygın bir problemdir. Topuk çatlakları derin olduğunda ayaktayken ya da topuğa baskı uygulandığında ağrılara neden olabilir.


Cilt kuruluğu (kserozis) topuk çatlaklarının en yaygın nedenidir. Topuk çatlakları topuklar üzerine sürekli baskı uygulandığında da ortaya çıkabilir. Bu da genelde uzun süreli yürüyüşler ya da ayakta fazla durulduğunda ortaya çıkar.


Vücudumuzdaki sinir uçlarının yaklaşık olarak 7.000 tanesi ayak tabanlarımızda bulunmaktadır. Ayaklarımız aynı zamanda tüm sinir uçlarının sonlandığı yerdir.


Topuk çatlakları nasıl düzelir?

Düzenli ayak bakımınızı ihmal etmeyin.

Topuk törpünüzü ve peeling bakımınızı aksatmadan yapın. Kalın ve bakımsız bir deri her zaman çatlamaya müsaittir. Topuk nemlendiricisi kullanmayı ihmal etmeyin ve her gece topuklarınıza sürun

Hava alabilebilen ve ortopedik ayakkabi kullanmaya özen gösterin.
1. ADIM - Temizleme: Ilık suyun içerisine bir miktar Dr. C. Tuna El ve Ayak Deniz Tuzu katın ve 2 dakika karıştırın. Bacaklarınızı ve ayaklarınızı ovarak 5 dakika peeling uygulayın, durulayın ve ölü derilerden kurtulun.
2. ADIM - Günlük Nemlendirme: Ayaklarınızı nemlendirmek ve günlük bakımını yapmak için, Dr. C. Tuna Nemlendirici Ayak Kremi ile masaj yapın.

3. ADIM - Yoğun Nemlendirme: Özel olarak formülize edilmiş Dr. C. Tuna Çatlak Topuklar için Yoğun Bakım Kremi'ni topuk çatlaklarınız için masaj yaparak uygulayın.
4. ADIM - Koruma: Kötü koku oluşumunu engellemek ve yumuşamış ayaklarınızı ferahlatmak için Dr. C. Tuna Koku Önleyici Ayak Bakım Spreyi kullanın. İhtiyaç duyduğunuz her an uygulamayı tekrarlayabilirsinizFarmasi cilt bakım ürünleri altı seriden oluşmaktadır.

  1. Çay Ağacı Yağı Serisi,

  2. Aynısefa Yağı Serisi,

  3. Aloe Vera Serisi,

  4. Aktif Karbon Serisi,

  5. Gül Serisi,

  6. Age Reversist serisi.

Bu serilerden cilt tipinize ve ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilir ve günlük cilt bakımınızı yapabilirsiniz.

Farmasi Doktor Cevdet Tuna ürünleri Farmasi bölümüne göre daha avantajlıdır. Farmasi’ye üye olarak bu bölümdeki ürünleri %40 indirimle satın alabilirsiniz.. Farmasi’ye üye olmak , ürünleri indirimli bir şekilde satın almak ve satarak para kazanmak için


6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page